Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 270 11 10

Blog

Spotkanie Inwestorów PNT w Centrum Badań i Rozwoju


7 sierpnia 2018

 

W lipcu odbyło się Zgromadzenie Inwestorów jednego z projektów PNT, których zaprosiliśmy tym razem do Centrum Badań i Rozwoju PNT. Głównym celem spotkania było przedstawienie raportów, poruszone zostały też tematy związane z planami utworzenia spółki akcyjnej oraz prezentowano przedprodukcyjną wersję układu chłodzenia zanurzeniowego.

Zgromadzenie rozpoczęło się od części oficjalnej – krótkiego powitania uczestników i wprowadzenia w bieżące sprawy. Następnie Zarząd przedstawił poszczególne pozycje raportu. W kolejnym kroku zaprezentowano wizję utworzenia spółki akcyjnej dając szansę zgromadzonym na wyrażenie swojej opinii na ten temat. Plan spotkał się z akceptacją i ogólnym poparciem, dlatego za jakiś czas Pracownia Nowych Technologii będzie mogła funkcjonować w nowej formie, dającej dodatkowe możliwości dla realizacji działań.

Po części oficjalnej uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia hali produkcyjnej i obejrzenia przedprodukcyjnej wersji układu chłodzenia urządzeń obliczeniowych cieczą niskowrzącą, o którym pisaliśmy tutaj >>. Pracownia Nowych Technologii jako pierwsza firma w Polsce opracowała autorski system chłodzenia, który niebawem zostanie zainstalowany w Kontenerowych Centrach Obliczeniowych i zwiększy rentowność wydobycia. Zwiedzającym towarzyszyli Wiceprezes PNT Jakub Bartoszek oraz Dyrektor Działu Badań i Rozwoju Mariusz Pych. Podczas oprowadzania można było zadawać pytania na temat autorskiego rozwiązania i uzyskać szczegółowe informacje na temat technologii zanurzeniowej, która znajduje coraz większą liczbę entuzjastów na rynku.

Inwestorzy mogą zawsze liczyć na komplet informacji oraz merytoryczne odpowiedzi na wszystkie pytania. Dziękujemy za spotkanie oraz okazane zaufanie, a zainteresowanych dołączeniem do zyskownych inwestycji w nowe technologie zapraszamy do grona Inwestorów!

 

Przeczytaj także

Dwa miesiące po tym jak pierwsze Kontenerowe Centrum Obliczeniowe zostało zainstalowane przy ekologicznej elektrowni wiatrowej, do parku wiatrowego wjechały kolejne mobilne data center – tym razem dwa jednocześnie!

W ślad za prototypem układu chłodzenia cieczą, na początku czerwca pojawiła się nowa wersja konstrukcji służącej do chłodzenia koparek kryptowalut

Na potrzeby powołanego w zeszłym roku Działu Research & Development, odpowiedzialnego za optymalizację procesów wydobycia w naszych kopalniach kryptowalut, nawiązaliśmy współpracę z marką 3M oferującą profesjonalne płyny dedykowane technologii zanurzeniowej

Zgodnie z zapowiedzią o planowanym zamknięciu pierwszego projektu inwestycyjnego PNT na kwocie 21 milionów złotych, informujemy, iż założenia zostały zrealizowane!

Zapisz się