Serwerownie PNT w atrakcyjnych zagranicznych lokalizacjach


9 lipca 2019

PNT lokalizuje serwerownie w atrakcyjnych miejscach poza granicami Polski, gdzie urządzenia mogą być podłączone bezpośrednio do źródeł wysokiego napięcia i/lub odnawialnychźródeł energii. Dostęp do taniej energii jest kluczowy dla bezpieczeństwa i rentowności tego biznesu, gdyż stanowi około 90% kosztów operacyjnych.

Po niedawnej bessie na rynku mocy obliczeniowej, a także drastycznych podwyżkach cen energii w Polsce, większość firm z branży zakończyła działalność. Pracownia Nowych Technologii, jako jedna z nielicznych firm specjalizujących się w budowie i zarządzaniu Blockchain Data Center przetrwała kryzys, dokonując istotnych zmian w strategii działania, organizując relokację sprzętu do zagranicznych lokalizacji i przywracając generowanie zysków na działalności operacyjnej przedsięwzięcia.

Według specjalistów zbliża się bardzo ciekawy okres na rynku miningu cyfrowego. Obserwujemy powolną zmianę trendu i wzrost wartości najpopularniejszych walut cyfrowych, a dodatkowo istnieje możliwość nabycia sprzętu obliczeniowego z rynku wtórnego w atrakcyjnych cenach. Wszystkie te czynniki powodują, że warto dalej obserwować branżę.

Przeczytaj także

Znajomość i rozumienie najważniejszych pojęć, które dotyczą branży nowych technologii, wydaje się być bardzo ważne dla przyszłych inwestorów

Wypłaciliśmy zaliczki na poczet zysków w inwestycji PNT2!

Zamówione zostało 600 komputerów typu Antminer S9

Zbliża się bardzo ciekawy okres na rynku miningu cyfrowego