Blog

Kogo szukamy? Czyli czy Pracownia Nowych Technologii jest dla Ciebie?


14 kwietnia 2017

Wydobywanie kryptowalut to biznes, a jako, że naszym głównym wynagrodzeniem jest część zysku, to robimy wszystko żeby był on bardzo dochodowy . Dla nas Pracownia Nowych Technologii to jednak również coś więcej niż tylko praca, to zainwestowany czas i zaangażowanie, jakie wkładamy w budowę i rozwój technologii, która na prawdę ma potencjał by zmienić bieg historii. Technologia wchodzi w każdy aspekt naszego życia. Kiedyś fanaberią było posiadanie telewizora w łazience, dzisiaj każdy korzysta z toalety ze swoim prywatnym ekranem w dłoni. Technologia wie o nas wszystko, w każdej minucie dostarczamy jej niewyobrażalnie dużej ilości danych. Analiza tych danych z dnia na dzień staje się coraz trudniejszym zadaniem, ze względu na ciągle rosnące zapotrzebowanie na moc obliczeniową.

Nasz Inwestor to osoba, która jest świadoma tych trendów, dostrzega przepływ kapitału i chce w nim uczestniczyć. Bitcoin jest pierwszym zastosowaniem technologii Blockchain, dzięki której każdy na świecie może otrzymać wynagrodzenie w zamian za użyczoną moc obliczeniową. Jednak to nie jedyna możliwość jej wykorzystania, technologia Blockchain, pozwala na dużo więcej.

Już niedługo w zamian za wynagrodzenie będziemy mogli użyczać globalnej sieci komputerowej nasze wolne miejsce na dysku twardym korzystając z projektu Stoj.io lub MaidSafe, a swoją kartę graficzną i procesor zaprzęgniemy do pracy w projekcie Golem. Spoglądając jeszcze dalej w przyszłość zobaczymy suszarkę do włosów, która zamiast grzać powietrze zwojnicą drutu, zrobi to za pomocą rozgrzanego do czerwoności mikroprocesora wykonującego w czasie suszenia włosów skomplikowane obliczenia, za które otrzyma wynagrodzenie – to akurat pomysł firmy o nazwie 21.co, która zebrała 121 mln USD od takich inwestorów jak m.in. Andreessen Horowitz.

W PNT dostrzegamy te trendy, budujemy w oparciu o nie rozwiązania dla biznesu i inwestorów, w oparciu o tę właśnie technologię. Budujemy centra mocy obliczeniowej, zwane „kopalniami”, wykonujemy obliczenia i otrzymujemy za to wynagrodzenie.

Świat potrzebuje coraz więcej mocy obliczeniowej, a dzięki technologii Blockchain stała się ona prawdziwym aktywem. Postęp ludzkości przyspiesza błyskawicznie i nie da się tego powstrzymać. Nie da się tym też sterować. Jedyne co możemy zrobić to się do tego przyłączyć. A zatem podłącz się! – zapraszamy!

Przeczytaj także

Otrzymujemy wiele pytań dotyczących wpływu wahań kursu Bitcoina na osiągany przez Inwestorów zysk. Czy zatem Inwestor powinien cieszyć się ze wzrostu jego ceny i martwić gdy zaobserwuje jej spadek?

Zapraszamy na webinar na temat inwestycji w park maszynowy, sprzedający moc obliczeniową potrzebną do wytworzenia kryptowalut