Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 270 11 10

Blog

Prezentujemy autorski układ chłodzenia koparek kryptowalut


24 listopada 2017

Niedawno uruchomiliśmy Dział Research and Development, którego zespół pracował w pierwszej kolejności nad rozwiązaniami optymalizacyjnymi dla Kontenerowego Centrum Obliczeniowego. W efekcie tych prac, już teraz jesteśmy w stanie zaprezentować prototyp nowatorskiego systemu chłodzenia za pomocą cieczy, prowadzącego do zwiększenia wydobycia, przy jednoczesnym wydłużeniu żywotności urządzenia i zmniejszeniu zużycia energii.

Jest to całkowity przełom w procesie zwiększania efektywności energetycznej koparek kryptowalut! Przeprowadzone badania wykazały bowiem, że dzięki zastosowaniu naszego autorskiego układu chłodzenia jesteśmy w stanie zaoszczędzić aż 95% energii przeznaczanej wcześniej na chłodzenie!

Dodatkowymi zaletami chłodzenia urządzeń obliczeniowych za pomocą płynu jest eliminowanie zanieczyszczeń, które były stałym elementem towarzyszącym pracy koparki przy standardowym, wentylacyjnym układzie chłodzenia oraz zniwelowanie problemu hałasu generowanego podczas pracy urządzenia.

Trwają aktualnie prace nad tym do jakiej wysokości jesteśmy w stanie podkręcić procesory, aby w efekcie uzyskać maksymalną moc obliczeniową, nie obarczając działań żadnym innym ryzykiem. Wynikami podzielimy się już niebawem, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia filmu z prezentacją opisywanego rozwiązania.

Prototyp tego nowatorskiego układu chłodzenia będą Państwo mieli okazję zobaczyć również na stoisku Pracowni Nowych Technologii na targach Cryptocurrency World Expo, podczas których jednym z prelegentów konferencji będzie Prezes Zarządu PNT Szczepan Bentyn – szczegóły tutaj >>

 

Przeczytaj także

Kontenerowe Centra Obliczeniowe powstające w ramach projektów Pracowni Nowych Technologii zostały wyposażone niedawno w efektywniejsze systemy wentylacyjne

Dwa miesiące po tym jak pierwsze Kontenerowe Centrum Obliczeniowe zostało zainstalowane przy ekologicznej elektrowni wiatrowej, do parku wiatrowego wjechały kolejne mobilne data center – tym razem dwa jednocześnie!

W ślad za prototypem układu chłodzenia cieczą, na początku czerwca pojawiła się nowa wersja konstrukcji służącej do chłodzenia koparek kryptowalut

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia prelekcji wygłoszonej przez Szczepana Bentyna podczas konferencji WallStreet 22

W serwerowni panują nietypowe warunki, z których nie wszyscy zdają sobie sprawę

7 listopada godz. 20:00 6 listopada godz. 20:00