Blog

Premiera pierwszego mobilnego Blockchain Data Center w technologii zanurzeniowej!


15 października 2018

 

Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń w branży miningu cyfrowego. W dniu 22 września, dokładnie w ostatni dzień lata, zaprezentowaliśmy pierwsze na rynku mobilne Blockchain Data Center wyposażone w Antminery chłodzone cieczą, którego technologia zapewni szereg korzyści.

Jak opowiada sam Prezes PNT Szczepan Bentyn pierwsza z nich to efektywność, a druga to oszczędność. Chłodzenie serwerowni cieczą daje bowiem możliwość zwiększenia mocy procesorów nawet o 30%. Wiceprezes PNT Jakub Bartoszek podkreśla również, że dzięki temu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zaoszczędzić ok. 90% energii przeznaczanej do tej pory na chłodzenie. Fascynujący jest również fakt, że powstałe ciepło odpadowe można odzyskać i użyć dalej, np. do ogrzewania w połączeniu z centralnym systemem ciepłowniczym. 

Zaprezentowana podczas premiery serwerownia jest wyposażona w urządzenia o łącznej mocy obliczeniowej 3255 Th/s, które umieszczone zostały w autorskich, przeznaczonych specjalnie do tego celu zbiornikach wypełnionych płynem niskowrzącym. Poza wyżej wymienionymi korzyściami, użycie cieczy w procesie chłodzenia Antminer’ów eliminuje dodatkowo problem hałasu i kurzu, które są nieodłączną częścią chłodzenia wentylacyjnego, a także wydłuża żywotność urządzeń.

Mobilność konstrukcji o autorskiej nazwie Kontenerowe Centrum Obliczeniowe (KCO) pozwala na usytuowanie tego rodzaju Blockchain Data Center w dowolnym miejscu i zasilenie go z wybranego źródła energii. Zainstalowanie mobilnej serwerowni np. przy elektrowni wiatrowej może przyczynić się do znacznego podniesienia rentowności projektów inwestycyjnych związanych z elektrowniami wiatrowymi, o których pisaliśmy tutaj >> , a cały system stać się wsparciem dla Odnawialnych Źródeł Energii.

Tempo rozwoju biznesu w tej branży oraz zainteresowanie inwestorów są potwierdzeniem, że nowe technologie zmierzają właśnie w tym kierunku, więc najwyższy czas dołączyć do nas i mieć swój udział w przyszłości!

Przeczytaj także

Dwa miesiące po tym jak pierwsze Kontenerowe Centrum Obliczeniowe zostało zainstalowane przy ekologicznej elektrowni wiatrowej, do parku wiatrowego wjechały kolejne mobilne data center – tym razem dwa jednocześnie!

W ślad za prototypem układu chłodzenia cieczą, na początku czerwca pojawiła się nowa wersja konstrukcji służącej do chłodzenia koparek kryptowalut

Prezentujemy najnowszy projekt inwestycyjny który zakłada wygenerowanie maksymalnych zysków przy jednoczesnym wsparciu rynku OZE

Zgodnie z zapowiedzią o planowanym zamknięciu pierwszego projektu inwestycyjnego PNT na kwocie 21 milionów złotych, informujemy, iż założenia zostały zrealizowane!