Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 270 11 10

Blog

PNT wspiera rozwój start-upów technologicznych


29 czerwca 2018

 

W dniu 21. czerwca na terenie stadionu PGE Narodowego w Warszawie odbyła się konferencja Blockchain neXt, gdzie wśród Partnerów wydarzenia pojawiła się także Pracownia Nowych Technologii.

Na stanowisku PNT w hallu konferencji, nasi eksperci z przyjemnością opowiadali uczestnikom o projektach high-tech i prezentowali autorski układ chłodzenia opracowany przez Dział Research & Development PNT, w którym obniżamy temperaturę urządzeń obliczeniowych za pomocą płynu niszkowrzącego marki 3M, o czym pisaliśmy tutaj >>

Wydarzenie było o tyle wyjątkowe i unikalne w porównaniu do innych tego typu konferencji, iż umożliwiało zaprezentowanie się start-upom technologicznym, które próbują swoich sił na ryku z pomysłami biznesowymi w oparciu o blockchain. Przedstawiciele mogli przybliżyć profile swoich firm w ramach Blockchain NeXt Startup Show.

Jedną z osób, która dołączyła do Rady Programowej i pomogła wyłonić zwycięzców Blockchain NeXt Startup Show, był Prezes PNT Szczepan Bentyn. Rada Programowa szczegółowo i wnikliwie zapoznała się z ofertami wszystkich uczestników, a w procesie weryfikacyjnym oceniano m.in. największy potencjał rozwoju. Tym sposobem, spośród wszystkich start-upów, które wzięły udział w konkursie, Rada Programowa uhonorowała trzech laureatów:

 

  1.  BitCademy
  2.  iExec
  3.  Vivalid

 

Serdecznie gratulujemy, życzymy sukcesów i zapraszamy na krótką fotorelację oraz film z konferencji Blockchain NeXt!

Official Blockchain NeXt Aftermovie

Przeczytaj także

Dwa miesiące po tym jak pierwsze Kontenerowe Centrum Obliczeniowe zostało zainstalowane przy ekologicznej elektrowni wiatrowej, do parku wiatrowego wjechały kolejne mobilne data center – tym razem dwa jednocześnie!

W ślad za prototypem układu chłodzenia cieczą, na początku czerwca pojawiła się nowa wersja konstrukcji służącej do chłodzenia koparek kryptowalut

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia prelekcji wygłoszonej przez Szczepana Bentyna podczas konferencji WallStreet 22

Zgodnie z zapowiedzią o planowanym zamknięciu pierwszego projektu inwestycyjnego PNT na kwocie 21 milionów złotych, informujemy, iż założenia zostały zrealizowane!

4 marca godz. 20:00 20 lutego godz. 13:00