Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 270 11 10

PNT w Iranie, który legalizuje mining cyfrowy


5 lutego 2019

Z końcem stycznia Bank Centralny Iranu opublikował projekt regulacji dla rynku walut cyfrowych, znoszą w ten sposób wcześniejszy zakaz używania kryptowalut. Projekt ma rozjaśnić sytuację prawną i zdefiniować granice handlu, użytku jak i wydobycia kryptowalut w kraju.

Projekt został opublikowany w przeddzień corocznego szczytu Electronic Banking and Payment Systems conference, którego głównym tematem była “Rewolucja Blockchain”.

Jak wcześniej zakładano projekt wprowadza definicje kryptowalut, ICO i portfeli, oraz legalizuje działalność giełd oraz kopalni kryptowalut.

Irański Bank Centralny zapowiedział emisję swojej własnej kryptowaluty, która będzie poparta złotem, na początku jednak będzie służyć jedynie do rozliczeń międzybankowych a w przyszłości jako środek płatniczy dla obywateli.

Projekt wprowadza jednak limity. Największym jest zakaz używania globalnych kryptowalut tj. Bitcoin jako środka płatniczego w kraju, oraz wprowadza limit posiadania kryptowalut do wartości nie większej niż 10 000  EUR.

Pracownia Nowych Technologii już w połowie roku 2018 rozpoczęła rozpoznanie rynku Irańskiego pod względem rozbudowy bądź przeniesienia operacji. Publikacja projektu ustawy Irańskiego Banku Centralnego zbiegła się z czasem kiedy dobiegły końca trzymiesięczne negocjacje zakończone podpisaniem umowy na przeniesienie części serwerowni PNT na tereny dawnej Persji. Do końca lutego pierwsze komputery należące do PNT powinny rozpocząć pracę w Iranie.

Jest to po Rosji, druga zagraniczna lokalizacja w której swoją działalność rozpoczyna Pracownia Nowych Technologii. Aktualnie znajdujemy się nie tylko w czołówce polskiej branży Blockchain Data Center, ale z ceną prądu na poziomie 0.052 USD/kWh lokujemy się pośród najlepszych światowych graczy.

Przeczytaj także

W drugiej części skupimy się na zagadnieniach związanych już ściśle z samym Bitcoinem

PNT lokalizuje serwerownie w atrakcyjnych miejscach poza granicami Polski

Znajomość i rozumienie najważniejszych pojęć, które dotyczą branży nowych technologii, wydaje się być bardzo ważne dla przyszłych inwestorów

Wypłaciliśmy zaliczki na poczet zysków w inwestycji PNT2!

Wyobraźmy sobie, że Bitcoin to nic innego jak zwykła elektroniczna bankowość nie posiadająca właściciela