Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 270 11 10

PNT w Iranie, który legalizuje mining cyfrowy


5 lutego 2019

Z końcem stycznia Bank Centralny Iranu opublikował projekt regulacji dla rynku walut cyfrowych, znoszą w ten sposób wcześniejszy zakaz używania kryptowalut. Projekt ma rozjaśnić sytuację prawną i zdefiniować granice handlu, użytku jak i wydobycia kryptowalut w kraju.

Projekt został opublikowany w przeddzień corocznego szczytu Electronic Banking and Payment Systems conference, którego głównym tematem była “Rewolucja Blockchain”.

Jak wcześniej zakładano projekt wprowadza definicje kryptowalut, ICO i portfeli, oraz legalizuje działalność giełd oraz kopalni kryptowalut.

Irański Bank Centralny zapowiedział emisję swojej własnej kryptowaluty, która będzie poparta złotem, na początku jednak będzie służyć jedynie do rozliczeń międzybankowych a w przyszłości jako środek płatniczy dla obywateli.

Projekt wprowadza jednak limity. Największym jest zakaz używania globalnych kryptowalut tj. Bitcoin jako środka płatniczego w kraju, oraz wprowadza limit posiadania kryptowalut do wartości nie większej niż 10 000  EUR.

Pracownia Nowych Technologii już w połowie roku 2018 rozpoczęła rozpoznanie rynku Irańskiego pod względem rozbudowy bądź przeniesienia operacji. Publikacja projektu ustawy Irańskiego Banku Centralnego zbiegła się z czasem kiedy dobiegły końca trzymiesięczne negocjacje zakończone podpisaniem umowy na przeniesienie części serwerowni PNT na tereny dawnej Persji. Do końca lutego pierwsze komputery należące do PNT powinny rozpocząć pracę w Iranie.

Jest to po Rosji, druga zagraniczna lokalizacja w której swoją działalność rozpoczyna Pracownia Nowych Technologii. Aktualnie znajdujemy się nie tylko w czołówce polskiej branży Blockchain Data Center, ale z ceną prądu na poziomie 0.052 USD/kWh lokujemy się pośród najlepszych światowych graczy.

Przeczytaj także

Wyobraźmy sobie, że Bitcoin to nic innego jak zwykła elektroniczna bankowość nie posiadająca właściciela

Zamówione zostało 600 komputerów typu Antminer S9

Zbliża się bardzo ciekawy okres na rynku miningu cyfrowego

Jest to po Rosji, druga zagraniczna lokalizacja w której swoją działalność rozpoczyna Pracownia Nowych Technologii

Eksperci Pracowni Nowych Technologii zgodnie twierdzą, iż jest to doskonała okazja do powiększenia serwerowni w Rosji

Obejrzyj