Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 270 11 10

Blog

Możliwości rozwoju projektów PNT w Rosji


31 października 2018

W połowie października przedstawiciele Zarządu Pracowni Nowych Technologii – Prezes Szczepan Bentyn oraz Wiceprezes Jakub Bartoszek, uczestniczyli w kilkudniowej delegacji, aby zweryfikować możliwości dalszego rozwoju Blockchain Data Center PNT w Rosji.

Wszystko wskazuje na to, że od przyszłego roku sytuacja na rynku energetycznym w Polsce znacząco wpłynie na funkcjonowanie branży miningu cyfrowego. Wzrost cen energii elektrycznej może sprawić, że rentowność tego rodzaju biznesu spadnie poniżej progów opłacalności, co zmusza firmy z tego sektora do ponownego przeanalizowania strategii działania. Właśnie dlatego Zarząd PNT, błyskawicznie reagując na doniesienia rynkowe, udał się do Rosji, dokładnie w okolice miejscowości Brack na Syberii, w celu weryfikacji potencjalnych nowych lokalizacji dla serwerowni oraz sprawdzenia możliwości współpracy z lokalnymi partnerami.

„Pomimo tego, że Syberia wydaje się miejscem bardzo odległym, to okazało się, że stanowi idealną lokalizację do dalszego rozwoju projektów PNT. Panuje tam idealna temperatura, energia pochodzi w 100% ze źródeł odnawialnych, a dodatkowo mieliśmy możliwość spotkania się na miejscu ze specjalistami, którzy posiadają doświadczenie w branży. Wierzymy, że w najbliższych tygodniach będziemy w stanie zaoferować naszym klientom hosting z ceną wynoszącą nawet ok. 0,199 zł/kWh brutto” – relacjonuje Prezes Zarządu PNT Szczepan Bentyn.

Zapraszamy na krótki film z delegacji do Rosji.

Przeczytaj także

Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń w branży miningu cyfrowego

100 nowych komputerów Antminer S9 zostało dołączonych do dwóch oddzielnych projektów inwestycyjnych

Dwa miesiące po tym jak pierwsze Kontenerowe Centrum Obliczeniowe zostało zainstalowane przy ekologicznej elektrowni wiatrowej, do parku wiatrowego wjechały kolejne mobilne data center – tym razem dwa jednocześnie!

Prezentujemy najnowszy projekt inwestycyjny który zakłada wygenerowanie maksymalnych zysków przy jednoczesnym wsparciu rynku OZE

Obejrzyj