Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 270 11 10

Blog

Inwestycje alternatywne na SGH z eksperckim wsparciem PNT


14 marca 2018

 

W dniach od 26. lutego do 1. marca na terenie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zorganizowane zostały spotkania poświęcone technologii Blockchain. Podczas szkoleń realizowanych przy udziale kół naukowych SGH – SKN Energetyki oraz SKN Biznesu, swoją wiedzą ekspercką podzielił się Wiceprezes Pracowni Nowych Technologii Pan Jakub Bartoszek, który wygłosił cykl prelekcji na temat kryptowalut oraz Blockchain.

Pierwszego dnia odbył się wykład pt. „Wykorzystanie Odnawialnych Źródeł energii w wydobywaniu kryptowalut”. Pan Jakub wytłumaczył słuchaczom czym jest Blockchain, jak działa, do czego służy. W prezentacji pojawiły się ciekawostki dotyczące różnicy kosztów w wydobywaniu Bitcoina w poszczególnych krajach oraz ilości zużywanej przy tym energii. Pan Jakub jako specjalista od cyfrowego górnictwa wyjaśnił także różnicę pomiędzy metodą wydobycia Proof of work, a metodą Proof of stake.

Podczas drugiego spotkania prelegenci debatowali nad perspektywą rozwoju technologii Blockchain. Poruszony został również temat przyszłości tego systemu, tego jak ta technologia może zostać wykorzystana, jakie na chwile obecną napotyka ograniczenia oraz jak rozwija się na polskim rynku. Uczestnicy debaty poruszyli również zagadnienia takie jak: ICO, smart contracts oraz opowiedzieli o obecnych projektach wykorzystujących technologię Blokchain.

Ostatniego dnia Pan Jakub poprowadził wykład w tematyce „Cyfrowe Górnictwo” dla SKN Biznesu w czwartej edycji konferencji Inwestycje Alternatywne. W swojej prelekcji Pan Jakub wytłumaczył czym są kryptowaluty, jak działają, przybliżył historię najpopularniejszej z kryptowalut Bitcoina oraz opowiedział o tym, co aktualnie ma miejsce na polskim rynku kryptowalut.

Wydarzenia zorganizowane przez SGH cieszyły się sporym zainteresowaniem. Liczba uczestników oraz ich aktywność pokazała, że popularność technologii Blockchain oraz kryptowalut w Polsce nieustannie rośnie, a studenci potrzebują rozszerzenia swojej wiedzy w tej tematyce.

Przeczytaj także

Do sprzedaży trafiła długo wyczekiwana, wielostronicowa i pierwsza tak szczegółowa książka przybliżająca tematykę rynku kryptowalut w Polsce

Wydobywanie kryptowalut nadal jest jednym z najbardziej dochodowych i najszybciej rozwijających się biznesów inwestycyjnych w Polsce

Doświadczenie naszych ekspertów, sprawna komunikacja, a także systematyczne przekazywanie raportów okresowych sprawiają, że Inwestorzy chętnie przyłączają się do naszych projektów inwestycyjnych

Każdy przynajmniej raz usłyszał o Bitcoinie, niektórzy interesowali się tą tematyką znacznie szerzej, a wydobywanie i inwestowanie w kryptowaluty stawało się coraz popularniejsze. W konsekwencji na rynek wpłynęła ogromna ilość kapitału, skutkując w historycznie wysokich wycenach praktycznie każdej waluty.

Obejrzyj