Blog

Gdzie potrzebny jest blockchain? Raport Blockchain Compass 2018 z udziałem PNT


30 listopada 2018

W dniu 29 listopada odbyła się premiera raportu Blockchain Compass 2018, czyli pierwszego polskiego przewodnika po praktycznych zastosowaniach technologii blockchain.

Raport stworzony przez Fundację Startup Poland, to ponad sto stron wiedzy i zagadnień przybliżających definicję blockchain. W publikacji znajdujemy zarówno przystępnie wytłumaczone pojęcia, test wiedzy ‚jak dobrze rozumiesz blockchain?’, ale również rozdziały poświęcone startupom blockchainowym z Polski, blockchainowi w biznesie, a także polityce blockchainowej w różnych miejscach na świecie.

W raporcie nie mogło zabraknąć również Pracowni Nowych Technologii. Prezes PNT Szczepan Bentyn na stronach 45-47 opowiada m.in. o historii powstania spółki, o połączeniu technologii blockchain z rynkiem energetycznym, o tym jak wpłynęły zmiany w branży energetycznej na biznes miningu cyfrowego, o planowanym przeniesieniu Blockchain Data Center za granicę, o barierach w porozumieniu z sektorem publicznym, a także wyjaśnia gdzie potrzebny jest blockchain.

Raport można pobrać bezpłatnie tutaj >> do czego gorąco zachęcamy, szczególnie te osoby, które chcą lepiej zrozumieć blockchain i jednocześnie zapraszamy na film, stworzony na potrzeby raportu, w którym zapytano dzieci ‚co to jest blockchain?’.

Przeczytaj także

Wszystko wskazuje na to, że od przyszłego roku sytuacja na rynku energetycznym w Polsce znacząco wpłynie na funkcjonowanie branży miningu cyfrowego

Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń w branży miningu cyfrowego

Dwa miesiące po tym jak pierwsze Kontenerowe Centrum Obliczeniowe zostało zainstalowane przy ekologicznej elektrowni wiatrowej, do parku wiatrowego wjechały kolejne mobilne data center – tym razem dwa jednocześnie!

W ślad za prototypem układu chłodzenia cieczą, na początku czerwca pojawiła się nowa wersja konstrukcji służącej do chłodzenia koparek kryptowalut