Blog

Bezpieczeństwo w PNT Data Center


6 czerwca 2018

 

W dniu 18. maja po raz pierwszy naszą cyfrową kopalnię kryptowalut odwiedzili Inwestorzy PNT i mieli możliwość zwiedzenia serwerowni oraz Kontenerowego Centrum Obliczeniowego.

Na terenie PNT Data Center uczestnicy wzięli udział w spotkaniu z Zarządem, podczas którego przedstawione zostały m.in. plany na przyszłość w zakresie inwestycji w nowe technologie, a także zaprezentowano najnowsze rozwiązania i wyniki badań Działu Research and Development. Zarówno przed jak i po spotkaniu z Zarządem, Inwestorzy mieli jedną z niewielu okazji do zwiedzenia w towarzystwie Jakuba Bartoszka, serwerowni wypełnionej urządzeniami obliczeniowymi.

Jak w każdym, na codzień zamkniętym i niedostępnym dla osób z zewnątrz miejscu, zwiedzający również tutaj musieli zachować szczególną ostrożność oraz postępować zgodnie z regulaminem PNT Data Center. W serwerowni panują bowiem nietypowe warunki, z których nie wszyscy zdają sobie sprawę, dlatego przy tej okazji chętnie o nich opowiemy.

1. Natężenie dźwięku generowane przez pracujące urządzenia wynosi ok. 85db, na co muszą przygotować się w szczególności osoby, które mają jakiekolwiek przeciwwskazania zdrowotne do przebywania w miejscach, gdzie jest głośno. Podczas zwiedzania zalecane jest zabezpieczenie uszu zatyczkami.

2. Temperatura panująca na terenie serwerowni może dochodzić nawet do poziomu ok. 50 stopni Celsjusza, co nasi zwiedzający odczuwali już po postawieniu pierwszych kroków w PNT Data Center.

3. Systemy wentylacyjne mogą powodować napływy silniejszych, cieplejszych podmuchów powietrza, a przebywanie zbyt blisko wentylatorów może nieść za sobą ryzyko wkręcenia włosów, dlatego zabronione jest dotykanie urządzeń, a także zbliżanie się do systemów wentylacyjnych. Podczas zwiedzania najlepiej zabezpieczyć głowę kaskiem.

Realizowanie projektów wspierających rozwój technologii blockchain, które zyskują coraz większą liczbę osób zainteresowanych inwestycjami oraz działania prowadzone przez nas w PNT Data Center na bardzo dużą skalę, powodują że przykładamy ogromną wagę do bezpieczeństwa i od początku wprowadzamy w naszych lokalizacjach standardy zapewniające odpowiednią jakość. Nasi Inwestorzy mogą liczyć zarówno na wysoki poziom obsługi jak i być spokojni o efekty naszych realizacji.

Dziękujemy Inwestorom za spotkanie w PNT Data Center, zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz video-relacji, a osoby zainteresowane dołączeniem do projektów inwestycyjnych PNT zapraszamy do kontaktu z Zespołem Pracowni Finansowej tutaj >>

 

Przeczytaj także

Na potrzeby powołanego w zeszłym roku Działu Research & Development, odpowiedzialnego za optymalizację procesów wydobycia w naszych kopalniach kryptowalut, nawiązaliśmy współpracę z marką 3M oferującą profesjonalne płyny dedykowane technologii zanurzeniowej

Prezentujemy najnowszy projekt inwestycyjny który zakłada wygenerowanie maksymalnych zysków przy jednoczesnym wsparciu rynku OZE

Zgodnie z zapowiedzią o planowanym zamknięciu pierwszego projektu inwestycyjnego PNT na kwocie 21 milionów złotych, informujemy, iż założenia zostały zrealizowane!

Obejrzyj film z instalacji pierwszego KCO przy ekologicznej elektrowni wiatrowej