Blog

Przygotowujemy się do halvingu!


5 marca 2019

Halving, czyli spadek wartości nagrody za wykonane obliczenia w bloku transakcyjnym Bitcoina, przewidywany jest na dzień 24.05.2020r., czyli już za niecałe 1,5 roku.

Oznacza to, że gdy teraz za wykonane obliczenia przy pomocy urządzeń obliczeniowych otrzymujemy 12,5 BTC nagrody za zatwierdzony blok transakcyjny, to od 24 maja 2020r. (przybliżona data według danych dostępnych na Bitcoin Block Reward Halving Countdown) będziemy wynagradzani wartością o połowę mniejszą – 6,25 BTC.

Pracownia Nowych Technologii przyjęła zatem strategię, aby zgromadzić jak największą moc obliczeniową w Blockchain Data Center PNT zanim jeszcze nastąpi halving. W związku z tym, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią o planowanej rozbudowie Blockchain Data Center w Rosji zamówione zostało 600 komputerów typu Antminer S9. Urządzenia zasilą serwerownie prowadzone w ramach dwóch różnych projektów inwestycyjnych w Rosji.

Ponieważ sytuacja na rynku miningu cyfrowego powoduje, iż urządzenia obliczeniowe można kupić z rynku wtórnego w bardzo okazyjnej cenie,  Inwestorzy w wybranych spółkach celowych zgodzili się z zarządzającymi, że teraz jest najlepszy czas na rozbudowę Blockchain Data Center. Urządzenia zostaną uruchomione w serwerowniach na Syberii do końca marca 2019 roku.

Przeczytaj także

Jest to po Rosji, druga zagraniczna lokalizacja w której swoją działalność rozpoczyna Pracownia Nowych Technologii

W tej chwili oceniana jest współpraca z naszym rosyjskim partnerem pod względem komunikacji, serwisowania i utrzymania serwerowni w ruchu

Pierwszy polski przewodnik po praktycznych zastosowaniach technologii blockchain

W ślad za prototypem układu chłodzenia cieczą, na początku czerwca pojawiła się nowa wersja konstrukcji służącej do chłodzenia koparek kryptowalut