Blog

Prezes Pracowni Nowych Technologii w Onet Rano


8 czerwca 2017

Ostatnio w mediach wiele mówi się o technologii blockchain. Internetowe portale aż huczą od informacji na temat coraz to nowszych form jej wykorzystania, a sam wzrostu kursu Bitcoina budzi wśród czytelników bardzo wiele emocji. W prasie drukowanej również nie brakuje artykułów i informacji na ten temat. Zewsząd słychać głosy mówiące o tym, że wkrótce blockchain zrewolucjonizuje działalność gospodarczą i otworzy przed biznesem wiele nowych możliwości. Branża blockchain jest stosunkowo nowa, ale jej rozwój jest tak dynamiczny, że śmiało można stwierdzić, że ciężko za nim nadążyć mówi się  nawet, że jest  to rewolucja nie do zatrzymania.

Na pokładzie Pracowni Nowych Technologii jest jednak człowiek, któremu dotrzymanie tego tempa nie sprawia żadnej trudności, a jego szeroka wiedza o historii tej technologii, jej sposobie działania i zaletach pozwala mu mówić  na ten temat godzinami. Wynalezienie blockchain porównywane jest nawet do odkrycia tak oczywistej dziś dla nasz rzeczy jak upływ czasu i umiejętność jego pomiaru. Aby zapomnieć o tym wynalazku należałoby zniszczyć wszystkie zegarki i urządzenia służące do mierzenia czasu na świecie. Z blockchainem jest podobnie. O systemie płatności i kryptowalucie Bitcoin działającej w oparciu o tę technologię w rozmowie z Jarosławem Kuźniarem opowiada Prezes Zarządu PNT – Szczepan Bentyn.

W nagraniu m.in:

1. Czym jest Bitcoin

2. Bitcoin – jaki stosunek mają do niego banki?

3. „Wyłączenie” kryptowalut – czy jest możliwe?

4. Dlaczego cena Bitcoina będzie rosła

5. Czy jest możliwe aby mieć swoją kryptowalutę

6. Płacenie Bitcoinem w zwykłym sklepie – możliwe czy nie?

 

Zobacz cały wywiad

Przeczytaj także

Otrzymujemy wiele pytań dotyczących wpływu wahań kursu Bitcoina na osiągany przez Inwestorów zysk. Czy zatem Inwestor powinien cieszyć się ze wzrostu jego ceny i martwić gdy zaobserwuje jej spadek?

Zapraszamy na webinar na temat inwestycji w park maszynowy, sprzedający moc obliczeniową potrzebną do wytworzenia kryptowalut