Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 270 11 10

Blog

Premiera kontenerowego centrum obliczeniowego już 23 września!


6 września 2017

Już 23 września podczas pikniku dla Inwestorów pod hasłem Pożegnanie lata 2017 z Pracownią Finansową po raz pierwszy zaprezentowane zostanie kontenerowe centrum obliczeniowe. W kontenerze na stałe pracować będzie około 180 komputerów typu Antminer S9/D3/L3+ o łącznej mocy obliczeniowej ok. 2,4 Ph/s dla Antminer S9. Dla utrzymania odpowiednich warunków niezbędnych do poprawnego funkcjonowania komputerów wewnątrz urządzania wyposażono je w inteligentny system wentylacji, czujniki temperatury i wilgotności.

Dodatkowo dla zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa kontener posiada stały monitoring i blokady dostępu w postaci kodu oraz czytnika linii papilarnych, a każde wejście do niego raportowane jest w systemie. W ciągu roku kontener zużyje około 2,2 GWh , czyli wartość porównywalną do rocznego zużycia energii elektrycznej w 1100 gospodarstwach domowych w modelu 2+2. Kontenerowe centra obliczeniowe już wkrótce zostaną umieszczone przy każdej naszej elektrowni wiatrowej, co pracującym wewnątrz kontenera komputerom zapewni prąd w bardzo atrakcyjnej cenie, a dla elektrowni stanie się stałym  źródłem konsumpcji wyprodukowanej przez nie energii.

Przeczytaj także

Kontenerowe Centrum Obliczeniowe

KCO jest pierwszą tego typu mobilną kopalnią kryptowalut w Polsce. To autorski projekt PNT, mieszczący 162 Antminnery S9 wydobwające obecnie 15 BTC miesięcznie.

W ciągu najbliższych 20 lat nasze życie zmieni się radykalnie. Zmiany te odczuwalne będą niemal we wszystkich obszarach naszego życia. Wszystko za sprawą niezwykle dynamicznego rozwoju nowych technologii.

1 sierpnia 2017 roku w branży kryptowalut nastąpił tzw. hard fork, czyli rozłam najpopularniejszej kryptowaluty na „tradycyjnego” bitcoina (BTC) oraz nowo powstały bitcoin cash (CSS).

W specjalnie przygotowanym video podpowiadamy początkującym jak skonfigurować portfel mobilny, na którym można przechowywać PNTfan coiny, a dla bardziej zaawansowanych przygotowaliśmy krótką recenzję portfela mobilnego imToken

Na czym polega inwestycja w kopalnie kryptowalut? Czym różni się od inwestycji w kryptowaluty? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udziela Prezes Zarządu Pracowni Nowych Technologii Szczepan Bentyn.

24 stycznia godz. 20:00