Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 270 11 10

Blog

Premiera kontenerowego centrum obliczeniowego już 23 września!


6 września 2017

Już 23 września podczas pikniku dla Inwestorów pod hasłem Pożegnanie lata 2017 z Pracownią Finansową po raz pierwszy zaprezentowane zostanie kontenerowe centrum obliczeniowe. W kontenerze na stałe pracować będzie około 180 komputerów typu Antminer S9/D3/L3+ o łącznej mocy obliczeniowej ok. 2,4 Ph/s dla Antminer S9. Dla utrzymania odpowiednich warunków niezbędnych do poprawnego funkcjonowania komputerów wewnątrz urządzania wyposażono je w inteligentny system wentylacji, czujniki temperatury i wilgotności.

Dodatkowo dla zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa kontener posiada stały monitoring i blokady dostępu w postaci kodu oraz czytnika linii papilarnych, a każde wejście do niego raportowane jest w systemie. W ciągu roku kontener zużyje około 2,2 GWh , czyli wartość porównywalną do rocznego zużycia energii elektrycznej w 1100 gospodarstwach domowych w modelu 2+2. Kontenerowe centra obliczeniowe już wkrótce zostaną umieszczone przy każdej naszej elektrowni wiatrowej, co pracującym wewnątrz kontenera komputerom zapewni prąd w bardzo atrakcyjnej cenie, a dla elektrowni stanie się stałym  źródłem konsumpcji wyprodukowanej przez nie energii.

Przeczytaj także

W ciągu najbliższych 20 lat nasze życie zmieni się radykalnie. Zmiany te odczuwalne będą niemal we wszystkich obszarach naszego życia. Wszystko za sprawą niezwykle dynamicznego rozwoju nowych technologii.

1 sierpnia 2017 roku w branży kryptowalut nastąpił tzw. hard fork, czyli rozłam najpopularniejszej kryptowaluty na „tradycyjnego” bitcoina (BTC) oraz nowo powstały bitcoin cash (CSS).

W specjalnie przygotowanym video podpowiadamy początkującym jak skonfigurować portfel mobilny, na którym można przechowywać PNTfan coiny, a dla bardziej zaawansowanych przygotowaliśmy krótką recenzję portfela mobilnego imToken

Na czym polega inwestycja w kopalnie kryptowalut? Czym różni się od inwestycji w kryptowaluty? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udziela Prezes Zarządu Pracowni Nowych Technologii Szczepan Bentyn.

Otrzymujemy wiele pytań dotyczących wpływu wahań kursu Bitcoina na osiągany przez Inwestorów zysk. Czy zatem Inwestor powinien cieszyć się ze wzrostu jego ceny i martwić gdy zaobserwuje jej spadek?

3 października godz. 20:00 10 października godz. 20:00