Blog

Plany i wizja rozwoju Pracowni Nowych Technologii


18 kwietnia 2017

W PNT dostrzegamy nieoczywiste dla wielu trendy technologiczne, a dzięki pozyskanemu od Inwestorów kapitałowi budujemy dla nich infrastrukturę.

Świat potrzebuje mocy obliczeniowej aby się rozwijać – to jest pierwszym produktem PNT. Moc obliczeniowa stała się aktywem inwestycyjnym, które jest niezwykle dochodowe, a popyt na nie nieustannie rośnie. W ciągu najbliższych kilkunastu lat Pracownia Nowych Technologii, budując centra mocy obliczeniowej w modelu rozproszonym, zasilanych energią pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych chce stać się właścicielem największej  mocy obliczeniowej w Europie środkowej.

Budujemy kopalnie kryptowalut w oparciu o układy typu ASICs oraz GPU. Bacznie przyglądamy się również takim projektom jak Golem, Storj.io oraz MaidSafe – pod które również planujemy budować infrastrukturę.

Plany rozwoju

Pracownia Nowych Technologii pracuje aktualnie nad budową przemysłowych kopalni kryptowalut opartych na konstrukcji kontenera morskiego, dzięki czemu nasze kopalnie będą mobilne i skalowalne. Kopalnia w kontenerze będzie idealnym połączeniem interesów Inwestorów instytucjonalnych z interesami dużych producentów energii elektrycznej. Ci pierwsi, czyli np. fundusze inwestycyjne oczekują propozycji, która pozwoli ulokować duży kapitał, a producenci energii chcą aby kopalnie konsumowały jej jak najwięcej. Nasze kontenery projektujemy tak aby pojedynczy mógł skonsumować ok. 1 MW i pomieścić nawet 1000 komputerów.

Pierwsza mobilna kopalnia Bitcoinów Pracowni Nowych Technologii w kontenerze powstanie jeszcze w drugim kwartale 2017 roku.

ICO – Initial Coin Offering

Obecnie pozyskujemy kapitał od Inwestorów indywidualnych, których zapraszamy do spółki budującej kopalnie Bitcoin oraz Ethereum. Jeszcze w roku 2017 planujemy uruchomić jedną z najbardziej innowacyjnych form finansowania, możliwych dzięki technologii Blockchain potocznie określane mianem „ICO” (Initial Coin Offering). Pracujemy nad tym, aby zaoferować Inwestorom z całego świata zakup udziałów (tokenów) w inteligentnym kontrakcie, na który będzie trafiał urobek z naszych kopalni, który następnie będzie wypłacany udziałowcom. Takie rozwiązanie pozwoli otworzyć się na globalny rynek oraz zniesieść dotychczasowy próg inwestycyjny wynoszący 50 000 zł.

Perspektywa rynku energetycznego

Rynek energetyczny ma ogromny, ciągle narastający  problem w postaci przestarzałej sieci energetycznej, która nie jest dostosowana do modelu produkcji rozwijanego przez aktualne trendy. Kiedyś produkcja energii była zcentralizowana, dziś dąży do modelu zdecentralizowanego – czyli teoretycznie każdy może zostać producentem prądu. Jednak na taki model produkcji energii sieci energetyczne nie są jeszcze przygotowane – zwłaszcza w Polsce. W Pracowni Nowych Technologii jesteśmy przekonani, że kopalnie kryptowalut jest jednym z najlepszych sposobów bilansowania sieci energetycznych. Kiedy w sieci energetycznej jest za dużo prądu, kopalnia zużywa go po bardzo niskich cenach, do wykonywania obliczeń. Kiedy prądu w sieci brakuje, kopalnie można wyłączyć – pobierając za to rekompensatę od operatora. W naszym przekonaniu w perspektywie kilku lat, operatorzy energetyczni zorientują się, że jest to rozwiązanie ich problemów i sami zaczną budować, bądź skupować istniejące kopalnie z rynku.

Przeczytaj także

Otrzymujemy wiele pytań dotyczących wpływu wahań kursu Bitcoina na osiągany przez Inwestorów zysk. Czy zatem Inwestor powinien cieszyć się ze wzrostu jego ceny i martwić gdy zaobserwuje jej spadek?

Zapraszamy na webinar na temat inwestycji w park maszynowy, sprzedający moc obliczeniową potrzebną do wytworzenia kryptowalut