Blog

Czy korekta cen kryptowalut stanowi powód do obaw?


29 stycznia 2018

 

Od paru ostatnich miesięcy wzrok całego świata zwrócony jest w kierunku kryptowalut. Dotyczy to zarówno rządzących, mediów masowych jak i jednostek indywidualnych. Każdy przynajmniej raz usłyszał o Bitcoinie, niektórzy interesowali się tą tematyką znacznie szerzej, a wydobywanie i inwestowanie w kryptowaluty stawało się coraz popularniejsze. W konsekwencji na rynek wpłynęła ogromna ilość kapitału, skutkując w historycznie wysokich wycenach praktycznie każdej waluty.

W opinii ekspertów Pracowni Nowych Technologii wycena Bitcoina jakiej byliśmy świadkami w grudniu zdecydowanie odbiegała od wartości i użyteczności tej sieci. W naszym przekonaniu mamy właśnie do czynienia ze zdrowym odreagowaniem rynku na ostatnie wydarzenia.

Wielu analityków prognozuje, że cena Bitcoina może spaść nawet do poziomu 8000-6000 USD, jednakże dla naszych Inwestorów nie powinno stanowić to powodu do obaw. Minimalny poziom rentowności kopalni kryptowalut PNT wynosi ok. 2600 USD, co stawia nas i naszych Klientów w dosyć bezpiecznym miejscu. Strategią naszej spółki od początku było zachowanie urobku w jak najdłuższym czasie, zabezpieczenie zysków oraz nie handlowanie urobkiem. Obecna sytuacja rynkowa utwierdza nas w przekonaniu, że jest to najbezpieczniejsza strategia z możliwych.

Pracownia Nowych Technologii patrzy na przemysł cyfrowego wydobycia w perspektywie długoterminowej. Korekty takie, jakich doświadczamy na przełomie ostatnich dni, są jednym z naturalnych elementów tej branży i byliśmy na nie przygotowani. Nie zmienia to naszego przeświadczenia dotyczącego technologii Blockchain, która według naszej opinii będzie stałym elementem budowy przyszłości, a praca jaką wykonujemy dzisiaj jest jej fundamentem.

Przeczytaj także

Jest to całkowity przełom w procesie zwiększania efektywności energetycznej koparek kryptowalut! Przeprowadzone badania wykazały bowiem, że dzięki zastosowaniu naszego autorskiego układu chłodzenia jesteśmy w stanie zaoszczędzić aż 95% energii przeznaczanej wcześniej na chłodzenie!

Fotorelacja z Cryptocurrency World Expo – Warsaw Summit, podczas których jednym z prelegentów był Prezes spółki Pracowni Nowych Technologii Szczepan Bentyn, przedstawiający doskonały plan na uratowanie naszej planety

Mając świadomość jak dynamicznie rozwija się rynek kryptowalut oraz wzrasta popularność technologii blockchain z przyjemnością zostaliśmy partnerem filmu dokumentalnego dotyczącego zagadnień związanych z tym obszarem rynku

Na aukcję wystawiliśmy nocne zwiedzanie jednej z największych kopalni kryptowalut w Polsce z ekspertami nowych technologii!