Blog

Co to jest Ledger Nano S?


6 czerwca 2017

Pierwsze Zgromadzenie Wspólników Inwestorów Pracowni Nowych TechnologiiLedger Nano S to urządzenie przypominające swoim wyglądem pendriva, jednak pełniące zupełnie inną funkcję. Zostało skonstruowane w taki sposób, aby w móc bezpiecznie przechowywać klucze prywatne do kont różnych kryptowalut. Pozwala przechowywać takie kryptowaluty jak: Bitcoin Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, Zcash, Dogecoin, Ripple itp.

Projekt budowy i oprogramowanie tego urządzenia jest na licencji Open Source, co oznacza, że każdy może zobaczyć dokładnie jak działa – a nawet sam skonstruować takie urządzenie jeśli potrafi. Portfel został zaprojektowany tak, by żadna niepowołana osoba nie miała dostępu do kluczy prywatnych na nim umieszczonych – wiemy to dzięki pełnej transparentności oprogramowania.

Ledger Nano S ma dwie główne funkcje – przechowywanie kluczy prywatnych oraz podpisywanie transakcji. Aby wykonać przelew w konkretnej kryptowalucie z naszego konta należy fizycznie podłączyć urządzenie do komputera i fizycznie kliknąć przycisk akcpetujący transakcję – wtedy urządzenie zaszyfruje ją naszym kluczem prywatnym i portfel wyśle ją do odbiorcy.

W trosce o bezpieczeństwo naszych Inwestorów po przystąpieniu do spółki Pracownia Nowych Technologii wręcza każdemu Wspólnikowi Ledger Nano S, ponieważ jest to jedna z najbezpieczniejszych form przechowywania kryptowalut.

Bardzo ważne jest by przy pierwszej konfiguracji urządzenia zapisać tzw. „seed”, czyli frazę odzyskiwania konta, która w przypadku zgubienia Ledgera pozwoli na odzyskanie wszystkich zgromadzonych tam kryptowalut.

Przeczytaj także

Otrzymujemy wiele pytań dotyczących wpływu wahań kursu Bitcoina na osiągany przez Inwestorów zysk. Czy zatem Inwestor powinien cieszyć się ze wzrostu jego ceny i martwić gdy zaobserwuje jej spadek?

Zapraszamy na webinar na temat inwestycji w park maszynowy, sprzedający moc obliczeniową potrzebną do wytworzenia kryptowalut