Blog

Chłodzimy płynem 36 płyt hashujących!


25 czerwca 2018

 

Dział Research & Development cały czas pracuje nad optymalizacją rozwiązań dedykowanych do zanurzeniowego chłodzenia urządzeń obliczeniowych. W ślad za prototypem układu chłodzenia cieczą, na początku czerwca pojawiła się nowa wersja konstrukcji.

Przedprodukcyjna wersja układu chłodzenia cieczą, składająca się z 36 płyt hashujących pozyskanych z 12 urządzeń Antminer S9, została oddana do testów użytkowych. Po pomyślnym zakończeniu praktycznej weryfikacji, rozwiązanie zostanie zaproponowane w projektach inwestycyjnych, w których system chłodzenia cieczą niskowrzącą może znacznie wpłynąć na rentowność inwestycji i wtedy powstanie wersja produkcyjna.

Ten rodzaj chłodzenia jest unikalny w skali świata i pozwala wydłużyć pracę urządzeń, podnieść ich wydajność, obniżyć koszty chłodzenia oraz dodatkowo wykorzystać generowane ciepło. Zapraszamy na film, w którym Dyrektor Działu Research & Development Mariusz Pych odpowiada na pytania Prezesa Zarządu Szczepana Bentyna.

Przeczytaj także

Dwa miesiące po tym jak pierwsze Kontenerowe Centrum Obliczeniowe zostało zainstalowane przy ekologicznej elektrowni wiatrowej, do parku wiatrowego wjechały kolejne mobilne data center – tym razem dwa jednocześnie!

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia prelekcji wygłoszonej przez Szczepana Bentyna podczas konferencji WallStreet 22

Na potrzeby powołanego w zeszłym roku Działu Research & Development, odpowiedzialnego za optymalizację procesów wydobycia w naszych kopalniach kryptowalut, nawiązaliśmy współpracę z marką 3M oferującą profesjonalne płyny dedykowane technologii zanurzeniowej

Zgodnie z zapowiedzią o planowanym zamknięciu pierwszego projektu inwestycyjnego PNT na kwocie 21 milionów złotych, informujemy, iż założenia zostały zrealizowane!

Każdy przynajmniej raz usłyszał o Bitcoinie, niektórzy interesowali się tą tematyką znacznie szerzej, a wydobywanie i inwestowanie w kryptowaluty stawało się coraz popularniejsze. W konsekwencji na rynek wpłynęła ogromna ilość kapitału, skutkując w historycznie wysokich wycenach praktycznie każdej waluty.